POLA NADZIEI 2021

POLA NADZIEI 2021

Zapraszamy na Pola Nadziei na Pomorzu 2021!

Ruszyła wielka kwesta na rzecz pomorskich hospicjów!

Dziś, 19 kwietnia ruszyła wirtualna zbiórka na rzecz pomorskich hospicjów w ramach akcji Pola Nadziei na Pomorzu 2021. W tym roku z powodu pandemii odbywa się ona głównie online na stronie akcji, na portalu zrzutka.pl oraz na Facebooku. W piątek, 23 kwietnia ruszy Marszobieg „Żonkilowa droga”, a w niedzielę, 25 kwietnia swoją premierę będzie miała internetowa telewizja Pola Nadziei na Pomorzu TV, która pokaże, jak pomagają pomorskie hospicja. W jej programie nie zabraknie także energetycznych koncertów i rozmów z ciekawymi ludźmi!

Czym są Pola Nadziei na Pomorzu? Pola Nadziei to akcja organizowana każdej wiosny w wielu miastach Polski, także w Trójmieście i w Pucku. Jej celem jest pozyskanie finansowego wsparcia hospicyjnej opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi u kresu życia. Równie ważny jest także jej cel edukacyjny i wspólnotowy: propaguje wolontariat, otwiera serca i oczy na potrzeby osób cierpiących. Pola Nadziei na Pomorzu organizują wspólnie: Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacja Hospicjum Pomorze Dzieciom, Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” oraz Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

Dochód z całej zbiórki wesprze działalność tych hospicjów. Jak wpłacić darowiznę dla hospicjów? Główna część zbiórki odbędzie się w dniach 19 kwietnia – 2 maja i będzie prowadzona online: – na stronie akcji: https://www.polanadzieinapomorzu.pl/ – znajdziesz tam okienko do wpłat, – na portalu zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/z/pnnp2021, – poprzez skarbonkę na Facebooku – szukaj „Pola Nadziei na Pomorzu 2021”. Dołącz do nas i wrzuć datek, który pomoże hospicjom w trudnym czasie pandemii.

Tradycyjne skarbonki Pól Nadziei będzie można znaleźć także w wybranych firmach, sklepach, m.in. w sieci piekarni Mielnik, oraz w parafiach. Włącz Pola Nadziei na Pomorzu TV! W niedzielę, 25 kwietnia swój pierwszy program wyemituje telewizja Pola Nadziei na Pomorzu TV. Współtworzona przez 7 pomorskich hospicjów pokaże, na czym polega opieka hospicyjna, jak wygląda troska o pacjentów i codzienne działanie. W jej programie nie zabraknie także energetycznych koncertów i rozmów z ciekawymi ludźmi!

Close Menu