Bursztynowa Przystań – tak nazwaliśmy dom hospicyjny dla dzieci i młodzieży, który powstał z myślą o tym, by ulżyć w cierpieniu chorym dzieciom, rozjaśnić ich codzienność miłością, zapewnić im i ich rodzinom poczucie bezpieczeństwa.

Nasz nowy ośrodek jest jednym z pierwszych w Polsce zaprojektowanych i wybudowanych od podstaw z myślą o cierpiących dzieciach. Razem ze swoimi najbliższymi znajdują tu one miłość i zrozumienie, spokój i ciepło, troskliwość i opiekę. Nie w szpitalnych, lecz w prawdziwie domowych warunkach, dzieci te – wraz z rodzeństwem czy rodzicami – mogą ćwiczyć, uczyć się i bawić.

Nowy dom hospicyjny jest częścią działającego w Gdyni od 1987 roku Hospicjum Św. Wawrzyńca, ustanowionego przy parafii OO. Redemptorystów przez Ordynariusza Diecezji Chełmińskiej, księdza biskupa Mariana Przykuckiego, a od 1988 roku kierowanego przez parafię Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Pięknej idei powstania Bursztynowej Przystani patronuje Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź.

Dane w skrócie:

Pokoi:

2-osobowych: 10

1-osobowych: 5 (w tym izolatka)

Możemy przyjąć 25 chorych osób (max. 33 zakładając, że w izolatce jest 1 osoba)

Istnieje również możliwość wstawienia dodatkowych dostawek dla chorych: 8 (4 w pokojach jednoosobowych + 4 w pokojach hostelowych przy pokojach dla chorych)

Close Menu