2 grudnia 2013 roku otworzyliśmy w Gdyni Bursztynową Przystań – tak nazwaliśmy dom hospicyjny dla dzieci i młodzieży, który powstał z myślą o tym, by ulżyć w cierpieniu chorym dzieciom, rozjaśnić ich codzienność miłością, zapewnić im i ich rodzinom poczucie bezpieczeństwa. Bursztynowa Przystań to wspólne dzieło ofiarnych mieszkańców Gdyni i regionu, samorządu i tysięcy anonimowych darczyńców z Polski i zagranicy.

Nowy dom hospicyjny jest częścią działającego w Gdyni od 1987 roku Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca. Z okazji otwarcia dyrektor hospicjum ks. Grzegorz Miloch oraz podopieczni hospicjum otrzymali z Watykanu błogosławieństwo od Papieża Franciszka.

Nasz nowy ośrodek jest jednym z pierwszych w Polsce zaprojektowanych i wybudowanych od podstaw z myślą o cierpiących dzieciach. Razem ze swoimi najbliższymi znajdują tu one miłość i zrozumienie, spokój i ciepło, troskliwość i opiekę. Nie w szpitalnych, lecz w prawdziwie domowych warunkach, dzieci te – wraz z rodzeństwem czy rodzicami – mogą ćwiczyć, uczyć się i bawić.

Dane w skrócie:

Czas trwania robót: 10,5 miesiąca; koszt : 8 013 607,65 PLN;  Ilości poszczególnych pokoi:  dla chorych: 15; hostelowych: 5;  gabinetów lekarskich: 5;  gabinetów zabiegowych: 3;

Pokoje specjalnego przeznaczenia: świat wody, świat filmu, kominkowy, ogród zimowy, pokój dzienny dla dzieci starszych, pokój dzienny dla dzieci młodszych, pro-morte, kuchnia, rehabilitacja, kaplica, aneks szkolny, terapia zajęciowa grupowa i indywidualna, świat zmysłów, pokój ciszy i sala konferencyjno / szkoleniowa;

Pokoi:

-/ 2-osobowych: 10

-/ 1-osobowych: 5 (w tym izolatka)

Możemy przyjąć 25 chorych osób (max. 33 zakładając, że w izolatce jest 1 osoba)

Istnieje również możliwość wstawienia dodatkowych dostawek dla chorych: 8 (4 w pokojach jednoosobowych + 4 w pokojach hostelowych przy pokojach dla chorych)

Close Menu